KDN Logotyp

Instrukcja dla studenta Offce365 – Microsoft Teams

Pierwsze logowanie

Po otrzymaniu danych dostępowych, w pierwszej kolejności należy zalogować się za pomocą strony https://portal.office.com

Adres e-mail studenta jest nr [email protected]

Po wpisania adresu e-mail należy kliknąć przycisk „Dalej”, a następnie wprowadzić hasło i kliknąć „Zaloguj”

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest ustawienie nowego, własnego hasła. Formularz do zmiany hasła powinien pojawić się bezpośrednio po poprawnym logowaniu. Należy ponownie wpisać otrzymane hasło, a następnie dwukrotnie swoje własne, nowe hasło. Na zakończenie należy kliknąć przycisk „Zaloguj”

Ostatnim bardzo ważnym etapem jest ustawienie alternatywnego adresu e-mail i/lub numer telefonu. Dzięki temu zabiegowi będą mogli Państwo samodzielnie odzyskać dostęp do konta w przypadku zgubienia ustawionego wcześniej hasła. W tym celu należy kliknąć przycisk „Dalej”.

Zostaną przekierowani na kolejną stronę, gdzie  będą mogli Państwo wprowadzić wskazane wyżej informacje. Należy zdecydować, czy chcą Państwo podać alternatywny adres e-mail czy nr telefonu a następnie przy odpowiedniej pozycji kliknąć skonfiguruj teraz.

Za pomocą wskazanego środka komunikacji zostanie przesłany do Państwa kod weryfikujący, który będą musi Państwo wprowadzić w odpowiednim polu.

Po pozytywnym zakończeniu weryfikacji uaktywni się przycisk „Zakończ”.  Należy go kliknąć.

Pierwsze logowanie dobiegło końca. Po wszystkim zostaną Państwo przeniesieni do swojego osobistego konta Office 365.

Podstawowa obsługa Microsoft Teams

Z programu Microsoft Teams mogą Państwo korzystać z wykorzystanie przeglądarki internetowej, aplikacji desktopowej oraz aplikacji mobilnej.

Aby zalogować się z wykorzystaniem przeglądarki internetowej należy zalogować się do swojego konta Office365 pod adresem https://portal.office.com

Następnie w panelu użytkownika należy kliknąć zaznaczoną na czerwono ikonkę. W wyniku tego zostaną Państwo przekierowani do przeglądowej wersji programu Microsoft Teams.

Jeżeli chcą Państwo pobrać aplikację mobilną albo desktopową programu, proszę skorzystać ze strony

Dołączanie do zespołu

Jedną z najważniejszych rzeczy jest dołączenie do odpowiedniego zespołu. Metod dołączania do zespołu jest kilka. Mogą Państwo uzyskać od prowadzącego link po kliknięciu którego zostaną Państwo automatycznie dołączeni do zespołu po kliknięciu „Dołącz”

Inną metodą jest dołączenie za pomocą kodu dostępu, który mogą Państwo otrzymać od prowadzącego. W tym celu w aplikacji należy kliknąć „Zespoły” oraz wprowadzić w odpowiednim kafelku otrzymany kod.

Po dołączeniu do zespołu będzie się on Państwu wyświetlał w programie Microsoft Teams.

Uruchamianie spotkania

W celu rozpoczęcia nowego spotkania należy po wejściu do zespołu wybrać „Rozpocznij spotkanie”.

Po rozpoczęciu spotkania, w dolnym pasku będą Państwo mogli zmienić ustawienia związane z udostępnianiem wideo z kamery, dźwięku z kamery czy widoku pulpitu.

Dołączanie do istniejącego spotkania

W przypadku chęci dołączenia do istniejącego spotkania, należy wejść do odpowiedniego Zespołu, a następnie odnaleźć informacje związane z aktualnym spotkaniem. A następnie kliknąć przycisk „Dołącz”

Przed dołączeniem do aktywnego spotkania należy ustawić udostępnianie obrazu z kamery oraz dźwięku z mikrofonu. A następnie należy kliknąć „Dołącz teraz”.

Dodatkowe materiały

Dodatkowe materiały związane z Microsoft Teams dostępne poniżej:

Office 365 dla Edukacji jako rozwiązanie do zdalnego nauczania

Poznaj Microsoft Teams