Poznajmy się

UHT SABERS Oświęcim

University Hockey Team SABERS Oświęcim to pierwsza w Polsce uniwersytecka drużyna hokejowa złożona ze studentów Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu oraz uczniów i absolwentów Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, która dołączyła do wielkiej sportowej rodziny uniwersyteckiego sportu w Europie.

UHT SABERS Oświęcim rywalizuje w rozgrywkach Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokeja EUHL – European University Hockey League prowadzonej przez European University Hockey Association (EUHA).

 

Grupa hokeistów pozuje do zdjęcia

UHT Sabers Oświęcim vs HC UNIZA Zilina

W czwartek 21 października 2021 r., w pierwszym meczu drużyny UHT Sabers Oświęcim w Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokeja (EUHL) nasze oświęcimskie „Szable” pokonały przeciwników ze Słowacji HC UNIZA Zilina 11:2.


Relacja audio-wideo przygotowana przez serwis Polski Hokej dostępna jest na platformie Youtube, szczególnie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z naszą Panią Rektor dr Sonią Grychtoł, prof. MUP:

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na Facebooku Uczelni: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/4720845907978863 oraz na oficjalnym fanpage’u naszej drużyny: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=UHTSabers&set=a.118867160565769

UHT Sabers Oświęcim vs Sapientia U23

W niedzielę 14 listopada 2021 r. nasza uniwersytecka drużyna University Hockey Team Sabers Oświęcim zwyciężyła w kolejnym meczu, tym razem wygrywając 7:6 z rumuńską drużyną Sapientia U23.

W niedzielnym starciu obie drużyny walczyły o miejsce w tabeli trwających mistrzostw Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokeja.


Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia i wypowiedzi Prorektora ds. Studenckich i Promocji dr. Radosława Folgi:

Galeria zdjęć dostępna jest na oficjalnym fanpage’u naszej drużyny:  https://www.facebook.com/media/set/?vanity=UHTSabers&set=a.127569206362231

UHT Sabers Oświęcim vs UMB Hockey Team Banska Bystrica

W niedzielę 21 listopada 2021 r. na oświęcimskim lodowisku odbyło się trzecie już starcie naszej uniwersyteckiej drużyny hokejowej Sabers Oświęcim w ramach Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokeja.

W meczu ze słowacką UMB Hockey Team Banska Bystrica dobra passa naszych oświęcimskich „Szabli” została przerwana. Niestety po zaciętej rywalizacji nasza drużyna przegrała 3:9.


Zapraszamy do obejrzenia relacji z meczu oraz wypowiedzi dr. Zbigniewa Pawelaka – kierownika Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu MUP Oświęcim:

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na Facebooku Uczelni: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/4821693317894121 oraz na oficjalnym fanpage’u naszej drużyny: https://www.facebook.com/UHTSabers/posts/129988549453630

 

UHT Sabers Oświęcim vs Philosophers Nitra

W dniach 17 i 19 grudnia 2021 r. na Hali Lodowej w Oświęcimiu UHT SABERS Oświęcim rozegrali serię spotkań ze słowacką drużyną Philosophers Nitra, dzięki którym uplasowali się na szczycie tabeli European University Hockey League.

W piątek 17 grudnia, w czasie zaciętego meczu z drużyną ze Słowacji, uniwersytecka drużyna SABERS Oświęcim zwyciężyła 5:3. Natomiast w niedzielę 19 grudnia, podczas meczu rewanżowego, powtórzyli swój sukces, tym razem pokonując Słowaków 10:3.


Relacja z piątkowego meczu dostępna jest poniżej:

 

 

Na skróty

Partnerzy Uczelni: